Vilniaus Vilkpėdės lopšelis-darželis
tel. (8-5) 233-98-38; 233-26-40

Darželis

Drugelis
“Drugelių” grupė

Grupės darbo laikas: 7.00 val. – 17.30 val.

Vaikų amžius: 1,5-3 m.
Pedagogai: auklėtoja Arūnė Karpavičienė, auklėtoja Rasa Vilčinskaitė.
Auklėtojų padėjėja – Rita Manienė.

Labas darželi! Šie metai mums, tai viskas pirmą kartą! Būti vienam darželyje be tėvelių ir suprasti, kaip smagu turėti  draugą, žaisti ir praleisti pusę dienos ne namuose – yra smagu.  Šie metai mūsų drugelių grupėje vadinasi „AŠ PATS“.  Praustis rankytes, apsirengti ar pavalgyti, tai taip smagu ir savarankiška, kad mažos drugelių širdelės prisipildo pasididžiavimo ir prisideda prie savarankiškai augančios asmenybės. O pas mus bus smagu visus metus: piešim, žaisim, lipdysim, pajusim, džiaugsimės, sakysim ačiū ir prašau, šypsosimės draugui, kai jis paims mano žaislą ir aš visai nepyksiu, ir dar daug smagių dalykų mūsų mažiesiems drugeliams leisim pajausti visus metus: pamatyti spalvotą  rudenį, pajausti šaltą ir sidabrinę žiemą, skanauti pavasarį, būti šlapiems vasarą. Čia bus smagu, nes pirmą kartą visa tai darysiu aš pats!

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
“Boružėlių” grupė

Grupės darbo laikas: 7.00 val. – 17.30 val.

Vaikų amžius: 1,5-3 m.
Pedagogai: vyr. auklėtoja Audra Čižienė,  auklėtoja Jana Petkevič.
Auklėtojų padėjėja – Nijolė Klenovskienė.

Mes – Boružėlės
Sakome tik TIESĄ
Mokomės ATSIPRAŠYTI, atleisti
Dažnai APSIKABINAME
Stengiamės PAGUOSTI
Saugome vieni kitus
Skamba žodžiai: AČIŪ ir PRAŠAU

Pirmą kartą ant darželio žiedlapių pritūpusios boružėlės mokysis mandagiai bendrauti tarpusavyje, klausytis auklėtojų. Mažyliai pratinsis prie dienotvarkės, susipažins su darželio taisyklėmis. Nepritrūks ir pramogų: boružėlės šoks, dainuos, sportuos, kurs gražiausius darbelius. Grupėje vyraujanti saugi, jauki aplinka skatins kurti, pažinti, bendradarbiauti. Laukia daug linksmybių ir atradimų!

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

“Bitučių” grupė

Grupės darbo laikas: 7.30 val. – 18.00 val.

Vaikų amžius: 2-3 m.
Pedagogai: vyr. auklėtoja Živilė Valantavičienė, auklėtoja Margarita Iljina.
Auklėtojų padėjėja – Asta Barysienė.

 

Ritė bitė čia smagu
Ritė Bitė daug draugų
Ir vaikučių šypsenų.

Mes, „Bitučių“ grupės vaikai, esame smalsūs ir greiti. Šiais metais mokysimės būti savarankiškesni ir draugiškesni, šoksim ir dainuosim, žaisim ir sportuosim. Per visus metus daug naujo sužinosim.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
“Skruzdėliukų” grupė

Grupės darbo laikas: 7.00 val. – 17.30 val.

Vaikų amžius: 3-4 m.
Pedagogai: auklėtoja Dovilė Kalinauskaitė, auklėtoja Ieva Jonėnaitė.
Auklėtojų padėjėja – Danguolė Tarasevičienė.

Per nuostabią vaikystės pievą
Linksmi skruzdėliukai bėga,
Visad linksmi, visad kartu
Dainuoja šokdami ratu.

„Skruzdėliukų“ grupėje kiekvienas vaikas gerbiamas, išklausomas ir skatinamas aktyviai veikti. Siekiame, kad vaikai grupėje jaustųsi saugūs, laisvi, mylimi, pastebimi, pripažinti. Mūsų grupės pagrindiniai tikslai: tenkinti svarbiausius vaiko poreikius: pažinimo, saviraiškos, judėjimo, bendravimo; puoselėti vaiko individualumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą. Ugdymo procesas organizuojamas vadovaujantis individualia ikimokyklinio ugdymo programa „Vilkpėdukas“ ir emocinio intelekto programa „Kimočis“.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
“Žiogelių” grupė

Grupės darbo laikas: 7.30 val. – 18.30 val. (budinti grupė)

Vaikų amžius: 3,5-5 m.
Pedagogai: vyr. auklėtoja Edita Ikanevičiūtė,  vyr. auklėtoja Laimutė Tunkienė.
Auklėtojų padėjeja – Fiona Blažaitienė.

Žiogo kojos ilgos, plonos.
Žiogas – pievų čempionas.
Strykt – į aukštį, strykt – į tolį.
Kas pranoks žiogelio šuolį!
Greitai bėkite, vaikai:
Šokinėkit kaip žiogai!

Šiais metais didelį dėmesį skirsime kalbos ugdymui, kalbinių bei komunikacinių gebėjimų tobulinimui. Mokysimės būti kūrybingi, kritiškai mąstantys, ieškantys sprendimų įvairiose situacijose. Rudenį vykdysime projektą „Rudens juosta“ – rinksime derlių, gaminsime rudens puokštes. Kadangi norime būti sveiki ir stiprūs, šiais metais daug sportuosime, grūdinsimės ir sveikai maitinsimės.

“Gudručių” grupė

Grupės darbo laikas: 7.30 val. – 18.00 val.

Vaikų amžius: 6-7 m.
Pedagogai: auklėtoja metodininkė Marija Dikevičienė, auklėtoja Vija Mikalavičiūtė.
Auklėtojų padėjėja – Violeta Zacharevskaja.

Grupės ugdymas vykdomas dalyvaujant dviem pedagogams, pagal priešmokyklinio ugdymo programą, naudojant J. Skridulienės ir V. Vyšniauskienės parengtas “OPA-PA!” priešmokyklinio ugdymo priemones. “OPA – PA!” priešmokyklinukams skirtų priemonių komplektas ne tik sėkmingai pritaikytas daugelyje ugdymo įstaigų Lietuvoje, bet ir yra įvertintas Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės (EEPG), kuri nominavo “OPA – PA!” komplektą 2015 m. rudenį Frankfurto knygų mugėje vykstantiems apdovanojimams BELMA 2015.

Gudručių grupėje kartą per savaitę vykdome „Zipio“ valandėlę, kurios metu vaikai mokomi pažinti ir įveikti kasdienius emocinius sunkumus. Taip pat, kiekvieną penktadienį, organizuojame netradicinių darbų, eksperimentų, ekskursijų ar kitokių vaikams įdomių veiklų dieną. Grupėje stengiamės kurti jaukią, saugią, atitinkančią vaiko individualius poreikius aplinką. Skatiname vaikus tyrinėti, kurti, žaisti, pasitikėti savimi, bendrauti bei mąstyti. Stengiamės glaudžiai bendradarbiauti su tėvais, lavinti ir ugdyti vaikų dėmesį, kūrybiškumą, atidumą, kruopštumą, didelį dėmesį skiriame socialiniams vaikų gebėjimams. Siekiame motyvuoti vaikus mokytis bei patirti išmokimo džiaugsmą.

Grupė dalyvauja visuose įstaigos renginiuose ir vykdo ilgalaikį projektą „Gamta – mūsų namai“.

“Smalsučių” grupė

Grupės darbo laikas: 7.00 val. – 17.30 val.

Vaikų amžius: 5-6 m.
Pedagogai: auklėtoja Kamilė Grigaitytė, auklėtoja Monika Serapinaitė.
Auklėtojų padėjėja – Liudmila Zajančkovskaja.

Grupės ugdymas vykdomas pagal Vilkpėdės darželio-mokyklos ikimokyklinio ugdymo programą, ugdymo metu dirba 2 pedagogai. Vaiko gebėjimai vertinami pagal pasiekimų žingsnius. Grupėje kartą per savaitę vyksta Kimočių valandėlė, skirta emociniam intelektui ugdyti. Taip pat vaikams taikome STEAM metodiką. Grupės auklėtojos supranta, kad Z kartos vaikai – ateities kūrėjai! Tyrimai rodo, kad vaikai, kuriems buvo daug skaityta ikimokykliniame amžiuje, yra sėkmingesni mokykloje, tad „Smalsučių“ grupėje daug dėmesio skiriama knygoms ir interaktyviam skaitymui.  Grupėje sukurta jauki, saugi ir ugdanti individualius vaiko poreikius aplinka, atitinkanti vaikų pomėgius ir interesus ugdymo metu. Grupės ugdymas orientuotas į šių dienų laikmetį. Grupės prioritetai: ugdyti meilę gimtinei, supažindinti su jos kraštovaizdžiais ir miestais; ugdyti vaikų norą tyrinėti, kurti, pasitikėti savimi, bendrauti ir mąstyti. Grupė dalyvauja visuose įstaigos renginiuose ir vykdo ilgalaikį projektą „Mano gimtinė Lietuva“.

“Kodėlčiukų” grupė

Grupės darbo laikas: 7.00 val. – 17.30 val.

Vaikų amžius: 3,5 – 4,5 m.
Pedagogai: auklėtoja metodininkė Vijoleta Česnulevičienė, auklėtoja Alicija Fedorovič.
Auklėtojų padėjėja – Rasa Sviderskienė.

Kodėl šviečia saulė,
Ar lyja lietus?
Kodėl braškės saldžios –
Pipiras kartus?
Ar būsiu užaugęs
Kaip tėtis stiprus?
Arba kaip mamytė –
Be galo švelnus?

Grupėje sukurta jauki, saugi ugdomoji aplinka atitinkanti vaikų poreikius. Ugdymo prioritetais laikysime tyrinėjimo, pažinimo, kalbos sritis, toliau ugdysime kalbinį suvokimą. Emocijoms ugdyti tęsime „Kimoči“ programos užsiėmimus.