Vilniaus Vilkpėdės darželis-mokykla
tel. (8-5) 233-98-38; 233-26-40

Žalioji erdvė „Miestiečio sodas“

14_2

 

 

 

Dainora ZAKUTAUSKIENĖ
Vilniaus Vilkpėdės darželis-mokykla

Mūsų šalies vaikai praleidžia kur kas mažiau laiko gryname ore, gamtoje nei kitose šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje ar Norvegijoje, kur ugdymo(si) procesas dažnai perkeliamas į lauką. Todėl 2016 m. rugsėjo mėnesį Vilkpėdės darželyje-mokykloje sukūrėme aplinkosauginio švietimo edukacinę žaliąją erdvę „Miestiečio sodas“.

Šiandienos darželyje ir mokykloje aktualu mokymosi procesui išnaudoti kuo įvairesnes aplinkas, kurios padėtų ugdyti vaikų kompetencijas. Siekiant formuoti vaikų aplinkosaugos vertybines nuostatas pasitelkiant praktinę veiklą, darželio-mokyklos teritorijoje įrengta žalioji edukacinė erdvė „Miestiečio sodas“, kuriame pasodinome aviečių, šilauogių, svarainių, raudonųjų ir juodųjų serbentų, spanguolių krūmus, kriaušę, obelį, slyvą, vyšnią. Įrengti spalvingi informaciniai stendai leidžia vaikams išsamiau sužinoti apie šiuos augalus. Vaikai čia susipažins ir su įvairialypiu vabzdžių gyvenimu – šalia edukacinės erdvės įrengtas vabzdžių viešbutis. Taip pat įrengtos augalinių atliekų tvarkymo – kompostavimo dėžės. Parengėme integruotų edukacinių pamokų, veiklų organizavimo ir pavasario bei vasaros darbų planą „Miestiečio sode“.

Veiklos ar pamokos gamtoje – išskirtinės, nes leidžia gyvai perteikti informaciją, mokyti vaikus pajausti, suvokti ir suprasti ekosistemoje vykstančius procesus, formuoja kraštovaizdžio, gamtos, kultūros ir paveldo vertybių sampratą, moko saugoti ir tinkamai elgtis gamtoje. Aktyviai mokydamiesi ir veikdami „Miestiečio sodo“ žaliojoje erdvėje mokiniai tyrinės gyvąją ir negyvąją gamtą, ieškos dėsningumų ir ryšių, nagrinės faktus ir reiškinius. Pratęsimas straipsnyje www.ikimokyklinis.lt